Sunnuntaina pelataan kaksi ottelua
Finbandy TV mukana Mikkelissä
Muutaman tunnin kuluttua voitte seurata jääpalloliiton Finbandy TV:n kauden toista ottelulähetystä. Tällä kertaa kamerat suuntautuvat Mikkeliin, jossa kotijoukkue Kampparit kohtaa vierailija JPS:n.
Ennakkoveikkauksissa Kampparit on asetettu hieman heikompaan asemaan, mutta ottelu tulee varmasti tarjoamaan jännittäviä hetkiä.
Katsokaa ottelu, ja nauttikaa Bandyliigan tunnelmasta! Siis siinä tapauksessa, ettette pääse paikalle 😉
Tästä linkistä voit seurata ottelua!
Kampparit vs JPS Klo: 13:00
JPS nappasi eilen selkeän 6-0-voiton OLS:stä. Jatkaako jyväskyläläiset samaa tahtia myös tänään? Kampparit on varmasti toista mieltä, erityisesti kun joukkueen valmentaja Olli Manninen vaatii omiltaan rohkeutta pallolliseen peliin. – Tarvitsemme oikeanlaista uskallusta. Ketään ei kumarrella, Manninen painottaa. Hänellä on tarkka näkemys siitä, mitä Kampparit tarvitsee sunnuntaina. Kolme keskeistä kohtaa nousee esiin:
– Jos katsotaan Botnia-ottelua, puolustuspeliin tarvitaan kurinalaisuutta, huolellisuutta ja oikeaa kovuutta.
Kampparien pelissä jäähyt sotkivat rytmin Botniaa vastaan, ja Manninen huomauttaa, että siihen ei ole enää varaa.
– Pelissä on saatava lisää huolellisuutta ja kurinalaisuutta. Puolustuksessa ei oikein maltettu pitää asemia; nuori joukkue on hieman hätäinen. Pallolliseen peliin on saatava uskallusta.
Sunnuntaina Hänskissä on lupa odottaa jännittävää ja laadukasta ottelua.
Tänään poikkeuksellisesti ottelua voi seurata seuraavasta linkistä – eli tästä!
HIFK vs Veiterä Klo: 13:00
HIFK kohtaa kotikentällään eilen Botnian voittaneen Veiterän. Jatkuuko Veiterän vahva vire, vai onnistuvatko HIFK:n pelaajat herättämään peli-ilon ja nappaamaan tärkeän voiton? Nyt kaikki Brakulle – tule kannustamaan omaa joukkuetta ja värisi!
HIFK lähettää ottelun VEO-palvelun kautta, käy katsomassa ohjeet HIFK:n kotisivuilta tästä!