MARATONTAULUKKO

MIESTEN & NAISTEN MARATONTAULUKKOT

MIESTEN MARATONTAULUKKO

Päivitetty 01.12.2022

Sinisellä merkatut seurat pelaavat Bandyliigassa kaudella 2022-23

SijoitusSeuratOttelutVoitotTasuritTappiotMaalitPisteet
1OLS, Oulu13838131204501746
2HIFK, Helsinki14287861335091705
3WP 35, Varkaus13526591165771434
4Veiterä, Lappeenranta1138575914711241
5Akilles, Porvoo12105451235421213
6OPS, Oulu102043391496957
7Vastus, Kemi89940596398906
8Botnia, Helsinki94840791450905
9Narukerä, Pori78439070324850
10ToPV, Tornio59335228213732
11Kampparit, Mikkeli73133450347718
12JPS, Jyväskylä78728963435641
13KUV, Helsinki172862264660 – 518194
14MP, Mikkeli2338516132777 – 942186
15VIFK, Vaasa172711883497 – 542160
16HJK, Helsinki130462262326 – 383114
17LaPa, Lappeenranta127441964373 – 496107
18Sudet, Viipuri84381828247 – 20594
19Viipurin Ilves, Viipuri63301023216 – 15570
20YVPS, Imatra58281020150 – 15366
21Viipurin Reipas, Lahti83271145219 – 30562
21ViPS, Viipuri4527810132 – 9062
23Vesta, Helsinki9426662366 – 53358
24LUM, Lappeenranta4424614138 – 11754
25VPS, Vaasa67191236152 – 26150
25Pasa Bandy, Imatra1622010132460 – 129550
27Hukat, Helsinki3522211145 – 7446
27OTP, Oulu67171238157 – 26046
29SePS, Seinäjoki6018834172 – 19844
30JMP, Joensuu6218737150 – 39443
31LRK, Tornio5413437166 – 30330
32JoPS. Joensuu321171456 – 8929
32KIF, Helsinki5310934103 – 22229
34KemPa, Keminmaa7212357199 – 47327
35RoPS, Rovaniemi5410539129 – 30925
36V-67, Vaasa271201590 – 11324
37KUP, Kouvola34842277 – 16520
38SaFa, Porvoo36832575 – 14519
39Kärpät, Pori28741763 – 9018
39HPS, Helsinki45743485 – 18318
41Tarmo, Oulu58574693 – 27817
42OPP, Oulu21601536 – 7912
43VPP, Varkaus38343168 – 24810
44SaPKo, Savonlinna1423925 – 417
45K-Pojat, Tampere720510 – 284
46Viipurin Toverit, Helsinki411214 – 133
46VaPa, Vaajakoski711510 – 283
46KPT, Kuopio81169 – 283
46Jukolan Pojat, Helsinki1011811 – 353
46RU-38, Pori711511 – 453
46LrPT, Lappeenranta18031534 – 953
46KePS, Kemi18111634 – 1253
53Iirot, Rauma13021112 – 532
53PIF, Parainen1102913 – 682
54VPV, Vaasa40136 – 131
54VarTP, Varkaus15011430 – 731
56TuPy, Turku40046 – 210
56TPS, Turku50057 – 280
56HPK, Hämeenlinna400411 – 400
56Into, Pietarsaari40040 – 550

NAISTEN MARATONTAULUKKO

Päivitetty 30.11.2022

Punaisella merkityt joukkueet mukana naisten Bandyliigassa kaudella 2022-23

SijoitusSeuraKaudetOttelutVoitotTasuritTappiotMaalitPisteet
1Sudet, Lappeenranta9807460687 – 73144
2OLS, Oulu159567820498 – 189142
3HIFK, Helsinki1612465950449 – 387139
4JPS, Jyväskylä128861720433 – 129129
5Vastus, Kemi292095513141349 – 1107123
6Botnia, Helsinki148539448304 – 40482
7Kampparit97328738247 – 34963
8Veiterä, Lappeenranta116528334227 – 28059
9ToPV, Tornio3221111077 – 8723
10Akilles, Porvoo543943088 – 27722
11LaPy, Helsinki515101454 – 1621
12WP 35, Varkaus8509239104 – 31820
13Narukerä, Pori537743664 – 22318
14BET, Jyväskylä41581859 – 2717
15Jäähonka, Espoo121014 – 62