Sarjakausi: 2013-14

ToPV

WARKAUDEN PALLO 35

Warkauden Pallo 35, WP 35 Kaupunki: Varkaus Perustamisvuosi: 1935 WP 35 ry, BL yhteyshenkilö Ilkka Hoffrén, Lukkarinkatu 31 D, 78400 Varkaus, 040 555 71 58 ilkka.hoffren(at)aft-global.com Puheenjohtaja Pekka Kinnunen, puh 0400 460 085 Kotikenttä: Kämäri, Rehnströminkatu 10, 78250 Varkaus, 040 702 3900, jaahalli(at)varkaus.fi Seuran Internet-sivut: www.wp35.net Facebook:  Wp 35 | Facebook Instagram: WP35bandy       Miesten SM-mitalit:…

PORVOON AKILLES

Porvoon Akilles, Akilles Kaupunki: Porvoo Perustamisvuosi: 1902     Jari Kettunen, Ritarinkaari, 06100 Porvoo, 040 5141133, jari.kettunen@porvoo.fi Puheenjohtaja: Jari Kettunen Kotikenttä: Porvoon Pallokenttä, Lukiokatu 22, Porvoo 0400 714 863, 020 692270 (päivystys) Kotisivut:https://www.akilles.fi facebook:  Akilles Bandy | Facebook Instagram: Akillesbandy   Miesten SM-mitalit: 4 SM-kultaa, 3 SM-hopeaa ja 7 SM-pronssia.   Porvoon Akilles aloitti seurassa jääpallotoiminnan 1920-luvun…

PORIN NARUKERÄ

Porin Narukerä, Narukerä Kaupunki: Pori Perustamisvuosi: 1965 Puheenjohtaja, Kimmo Aho Kimmo Aho, Kettulantie 8, 29100 Luvia, puh 040 721 3688, kimmo.aho(at)terveystalo.com Kotikenttä: Porin tekojäärata, Pori Seuran Internet-sivut: www.porinnarukera.fi Facebook:    Porin Narukerä Official | Facebook Instagram: Narukeräofficial   Miesten SM-mitalit: 1 SM-kulta, 3 SM-hopeaa, ja 8 SM-pronssia.   Porin Narukerä perustettiin 1960-luvulla jatkamaan porilaisia jääpalloperinteitä. Porin Kärpät…

OULUN LUISTINSEURA

Oulun Luistinseura, OLS Kaupunki: Oulu Perustamisvuosi: 1880   Seurajohtaja: Samuli Niskanen, Rommakkokatu 30, 90120 Oulu, 0400 680 555, samuli.niskanen(at)ols.fi OLS-jääpallo, Rommakkokatu 30, 90120 Oulu, 0400 680 555, bandy(at)ols.fi Kotikenttä: Raksilan tekojää, Oulu 08 558 48175, 044 703 8021 Seuran Internet-sivut: htts://ols.fi/jaapallo/ Facebook:     OLS Bandy | Facebook Instagram: OLSbandy   Miesten SM-mitalit: 16 SM-kultaa, 12 SM-hopeaa ja…

JYVÄSKYLÄN SEUDUN PALLOSEURA

Jyväskylän Seudun Palloseura, JPS Kaupunki: Jyväskylä Perustamisvuosi: 1962 Puheenjohtaja: Pertti Helin, Kiramo 5 A 3, 40100 Jyväskylä, 0500 547 747, pertti.helin[at]phrak.fi Kotikenttä: Viitaniemen Liikuntapuisto, Kisakatu 18, Jyväskylä, 0142664289   Seuran Internet-sivut: www.jps.fi Facebook: JPS Bandyn viralliset | Facebook instagram: JPSbandy   Miesten SM-mitalit: 1 SM-kulta, 1 SM-hopea, ja 2 SM-pronssia.   JPS on pelannut 32 kautta pääsarjassa. Seura…

MIKKELIN KAMPPARIT

Mikkelin Kampparit, Kampparit Kaupunki: Mikkeli Perustamisvuosi: 1972 Kampparit toimisto, Kimmo Huotelin, Nuijamiestenkatu 21, 50100 Mikkeli, 0440 176 333, kimmo.huotelin@kampparit.fi. Puheenjohtaja: Eero Tikanoja, Siikasalmentie 35, 50100 Mikkeli 0440 347 777, eero.tikanoja@honka.com Kotikenttä: Hännin kenttä, Kyllikinkatu 1, Mikkeli 044 794 5203 Seuran Internet-sivut: www.kampparit.fi Facebook:   Mikkelin Kampparit | Facebook instagram: Kampparit   Miesten SM-mitalit: 2 SM-kultaa, 2 SM-hopeaa, ja…

LAPPEENRANNAN VEITERÄ

Lappeenrannan Veiterä, Veiterä Kaupunki: Lappeenranta Perustamisvuosi: 1950 Puheenjohtaja: Martti Tepponen, Harjulankuja 7, 49510 Husula, 044 053 3575, martti.tepponen@disas.fi Kotikenttä: Kisapuiston tekojäärata, Kisakatu 9, 53200 Lappeenranta 05 616 3029, 0400 639 791 Seuran Internet-sivut: www.veitera.fi Facebook:   Veiterä | Facebook Instagram: Veiteräbandy   Miesten SM-mitalit: 7 SM-kultaa, 11 SM-hopeaa ja 8 SM-pronssia.   Lappeenrannan Veiterä perustettiin 1950, kun Lappeenrannan…