OLS:lle Kaksi Tärkeää Jatkosopimusta
Dolk ja Hartikainen jatkavat Oulussa
OLS jatkaa joukkueensa rakentamista tulevalle kaudelle, ja seura on solminut kaksi merkittävää jatkosopimusta. Keskikenttäpelaajat Eemi Dolk (32) ja Saku Hartikainen (35) ovat molemmat allekirjoittaneet pelikauden mittaiset jatkosopimukset, vahvistaen siten kokeneiden pelaajien roolia joukkueessa.
Eemi Dolk on pelannut 284 liigaottelua ja tehnyt niissä huimat 224 tehopistettä. Hänen parhaimmalla liigakaudellaan (2019-20) Dolk keräsi yli kaksi tehopistettä per ottelu, ja hän on yksi seuran kokeneimmista ja tehokkaimmista pelaajista.
Saku Hartikainen puolestaan on pelannut 188 liigaottelua ja tehnyt 73 tehopistettä. Hartikainen tuo joukkueeseen kokemusta ja varmuutta keskikentän pelissä.
Kumpikin pelaaja on osa OLS:n viimeisimmän mestarijoukkueen (2013-14) joukkuetta, ja he ovat ainoat pelaajat tuosta mestarijoukkueesta, jotka jatkavat edelleen peliuraansa seurassa.
Näiden jatkosopimusten myötä OLS vahvistaa joukkuettaan ja tavoittelee uusia menestysaskeleita tulevalla kaudella.