Luottomiehet jatkavat Jyväskylässä

Aki Manninen ja Elmeri Hämäläinen käyttävät optiovuotensa

JPS:n miehistö vahvistuu tutulla kaksikolla, kun Aki Manninen ja Elmeri “EH” Hämäläinen käyttävät sopimuksiensa optiovuodet ja jatkavat punapaidoissa myös tulevalla kaudella!

Viime kaudella Aki Manninen pelasi luotettavasti sivutukena. Hän osoitti ottelusta toiseen vahvaa taistelutahtoa ja pelasi tilanteet loppuun tinkimättömällä asenteella. Manninen tuo kentälle varmuutta ja kokemusta, jota joukkue arvostaa suuresti.

Keskikentän moottorina jatkaa Elmeri “EH” Hämäläinen, joka tunnetaan kovasta työmoraalistaan ja vahvasta pelaamisesta. Hämäläinen oli viime kaudella tärkeä osa JPS:n keskikenttää niin puolustus- kuin hyökkäyspäässäkin. Hänen panoksensa näkyi niin tilastoissa kuin pelin hengen luomisessa.

On hienoa saada nämä luottopelaajat jatkamaan riveissämme. Molemmat ovat esimerkillisiä urheilijoita ja joukkuepelaajia, kommentoi valmennusjohto jatkosopimuksia.

JPS:n joukkue rakentuu vakaalle pohjalle, ja Mannisen sekä Hämäläisen jatkosopimukset ovat merkittävä askel kohti uutta kautta.

Leave a Reply